Kim jest Stowarzyszenie „Akcja Miś” ?

Stowarzyszenie „Akcja Miś” to grupa znajomych – jesteśmy w różnym wieku, mamy różne profesje i talenty, jesteśmy zwariowani i spokojni, wysocy i niscy, dowcipni i poważni, lubimy wspinać się na górskie szczyty i leżeć plackiem na plaży, zjadamy ostrą pizzę pepperoni i łagodną hawajską, pijemy yerba mate i domowy kompocik, biegamy na 100 metrów i pokonujemy maratony, lubimy tarzać się w śniegu i prażyć się na słońcu.

Każdy z nas jest inny, nasza grupa jest różnorodna, ale łączy nas jedno – w wolnym czasie lubimy działać na rzecz innych osób. 

Czym się zajmujemy ?

Na co dzień każdy z nas zajmuje się swoją pracą, rodziną, jednym słowem – życiem prywatnym, ale w wolnej chwili działamy jako wolontariusze w stowarzyszeniu. Do tej pory nasza działalność skupiała się głównie na organizacji świątecznej „Akcji Miś”, jednak w ostatnim czasie chcieliśmy rozwinąć skrzydła i podjąć się kolejnego wyzwania – „Akcji Pasje”!

Czym jest „Akcja Pasje” ?

„Akcja Pasje” jest skierowana do utalentowanych dzieci i młodzieży z pasjami, pochodzącymi z ubogich rodzin, w których nie mają szans na rozwijanie swoich talentów. Akcja Pasje pozwala dzieciom poszerzać zainteresowania, ponieważ dzięki finansowemu wsparciu, dzieci mogą uczęszczać na zajęcia sportowe, plastyczne, rozwojowe, edukacyjne itp.

Głęboko wierzymy, że wspierając pasje dzieci wspólnie pomagamy im zdobywać nowe umiejętności a może nawet pomagamy dokonać wyboru drogi życiowej! Warto włączyć się w Akcję Pasje, bo przecież cóż jest piękniejszego niż życie z pasją!

Czym jest „Akcja Miś” ?

Coroczna Akcja Miś to inicjatywa społeczna polegająca na świątecznej zbiórce prezentów dla dzieci. W Wigilię 24 grudnia nasi wolontariusze pukają do drzwi domów, w których z powodu trudnej sytuacji stół nie ugina się od świątecznych potraw, a pod choinką nie czekają na dzieci wymarzone prezenty. Już od 19 lat ludzie o wielkich sercach pomagają św. Mikołajowi obdarować świątecznymi prezentami dzieci, które najbardziej tego potrzebują. Pierwsza świąteczna zbiórka prezentów pod hasłem „Akcja Miś” została zorganizowana w 2001 roku jako spontaniczna odpowiedź na potrzeby dzieci, którym wolontariusze „Akcji Miś” pomagali w ramach innych inicjatyw. Pozytywny odzew ze strony zarówno darczyńców, jak i obdarowywanych, stał się dla nas motywacją do kontynuowania akcji w kolejnych latach.

Jak wygląda „Akcja Miś” ?

Jak mogę Wam pomóc ?

Chcesz do nas dołączyć i być wolontariuszem Stowarzyszenia Akcji Miś? Poczuć wspaniałą wolontariacką energię i pasję pomagania?  Dawać szczęście innym i dostawać je w zamian?
Zapraszamy gorąco – jeśli masz dużo czasu lub tylko trochę… napisz: kontakt@akcjamis.org